V sredo, 18. oktobra 2017, smo se v skupini Sončkov odločili, da se bomo dopoldne, odpravili raziskovat hribček Vešenik v neposredni bližini našega vrtca. Ker smo opazili, da je trava mokra, smo si vsi obuli škornje ter se počasi odpravili proti vrhu. Med našim raziskovanjem smo si ogledali in spoznali marsikaj novega. Opazili smo mravljišče in mravlje, ki so še vedno živahno pospravljale hrano. Na travniku je bilo veliko rožic, zato smo jih nabrali. Opazovali smo tudi brezo, ki je odvrgla že vse listje in se pogovarjali, zakaj se je to zgodilo. Hodili smo po pisanih listkih in jih metali v zrak. V ograji smo videli ponija Pončota in nabrali zanj nekaj sveže trave, da jo je lahko pojedel. Naše raziskovanje nas je kmalu utrudilo in polnih novih vtisov, smo odšli nazaj v vrtec.

Otroci, vzgojiteljici Petra in Nika