Sončke je 15. 11. 2017 v skupini obiskala dipl.med. sestra Tatjana Gregorič. S seboj je prinesla poln kovček sadja in zelenjave. Skozi predavanje nam je predstavila pomen sadja za zdravje, saj sadje:

1.vsebuje lahko prebavljive sladkorje (glukoza, fruktoza), zaradi tega je primerno za diabetike, saj ne vsebuje saharoze,
2.ureja pH želodca, zaradi blagih kislin (citronska, jabolčna, vinska kislina),
3.vsebuje vitamine (vitamin C, A , D , E , K) in  minerale,
4.vsebuje celulozo, ki se nahaja v lupini, celuloza ureja prebavo in daje občutek sitosti,
5. sadje ima zelo nizko energijsko vrednost, kajti glavni sestavni delež je voda, izjema je lupinasto sadje.
Gospa Tatjana je pripravila tudi delavnico, skozi katero smo spoznavali posamezne vrste sadja in zelenjave. Razvrščali smo jih v škatle, in sicer zelenjavo v rumeno škatlo in sadje v zeleno. Naše skupno druženje smo zaključili z degustacijo suhega sadja (suhe slive, marelice in jabolka) in petjem bansa Banana. Skozi delavnico in predavanje smo naša spoznjanja o sadju in zelenjavi utrdili in nadgradili z novimi spoznanji. Hvala gospe Tatjani Gregorič, da nam je popestrila dan.
Otroci in vzgojiteljici skupine Sončkov.