V vrtcu smo obeležili kulturni praznik, Prešernov dan, ki bo 8. februarja. Otroci in vzgojiteljice smo ta dan počastili s poslušanjem slovenske himne in povabili dr. Franceta Prešerna, da se nam pridruži. Povabili smo ga, da prisluhne prav posebni zgodbi o njemu. Ker smo dr. Francetu Prešernu obudili spomine, je otrokom razdelil okusne fige. Izvedeli smo, da so ga nekoč otroci imeli radi, saj jim je iz žepa delil fige. Prav zato so ga zvali tudi dr. Fig.

Prebrali smo njegovo pesem Povodni mož, on pa nam je pokazal, kako so nekoč pisali s peresom in črnilom.

Ker smo Viničani še posebej ponosni na pesnika Otona Župančiča, smo dr. Francetu Prešernu recitirali Župančičeve pesmi iz pesniške zbirke Mehurčki.

Otroci so nam ob koncu povedali:

“Všeč nam je bil klobuk Franceta Prešerna, njegovo pero in sladke fige”.

Doživeli smo prijetno kulturno popoldne.