Na zasnežen zimski četrtek, 22. 2. 2018, nas je, v skupini Sončkov, obiskala poklicna šivilja gospa Branka Moravec. Gospa Branka nam je predstavila krojenje, rezanje in šivanje na šivalno mašino. Obisk je popestrila z blagom, ki nam ga je prinesla, z gumbi, zadrgami, sukanci, ježki, etiketami. Otroci so bili navdušeni in postavili so ji kar nekaj zanimivih vprašanj, na katera jim je podrobno odgovorila. Zelo jih je pritegilo, ko je s šivanko in naprstnikom za zaščito prstov prišila gumb na blago. Gospa Branka nas je zelo razveselila s prav posebnim darilom, in sicer je za otroke sešila čudovite kape in jim jih podarila za spomin. Za to darilo smo še posebej hvaležni. Tudi mi smo šivilji podarili darilo, ki smo ga izdelali prav za njo – sliko iz blaga.

Zahvaljujemo se šivilji Branki Moravec za čudovito druženje in vsa darila. Polepšala nam je dan in obogatila naša spoznanja o blagu.

Hvala gospa Branka, otroci in vzgojiteljici skupine Sončkov.