V skupini Rožic smo v sredo, 11.4. 2018 ,obiskali Veterinarsko ambulanto v Črnomlju. Sprejeli sta nas veterinarki Ana in Katarina.

Veterinarka Katarina nam je predstavila delo veterinarja. Veliko pozornosti je namenila mačku Dečkotu, ki je prišel na pregled.

Najprej ga je stehtala, nato je pregledala ušesa, izmerila temperaturo in poslušala mačkovo srce. Ker je bil maček zelo umirjen so bitje srca s stetoskopom poslušali tudi otroci. Ogledali smo si tudi operacijski prostor v katerem je operacijska miza in ultrazvok. V izolacijskem prostoru je okrevala muca in je bila še vedno utrujena od posega.

Na koncu ogleda smo bili deležni tudi malice (kifeljčki, bonboni in barniji). Polni novih spoznanj in znanj smo se vrnili z avtobusom v vrtec.

Hvala Katarini in Ani za lep sprejem in za čas, ki sta ga namenili otrokom iz vrtca Vinica.  Vzgojiteljici in otroci skupine Rožic.