V torek, 8. maja 2018, smo obiskali Timovo teto Lerko, v frizerskem salonu. Ko smo jo prosili za predstavitev poklica, se je frizerka Lerka takoj odzvala naši prošnji in nas prijazno povabila k sebi, da nam predstavi poklic frizerja.

Najprej smo si ogledali kako je z mašinico ostrigla gospoda. Povedala nam je katere pripomočke uporablja za izdelovanje frizure. Tudi mi smo imeli pripravljena vprašanja, na katera nam je z veseljem odgovorila. Nato je vsakemu otroku naredila prav posebne frizure (deklicam je naredila čope in kite, fantom pa z gelom in prameni moderne frizure). Bili smo navdušeni nad novimi frizurami. Pri počitku smo skrbno pazili kako ležimo, da nam frizura ostane čim dlje, da jo lahko pokažemo svojim staršem.

Teti Lerki se zahvaljujemo, ker si je vzela njen dragoceni čas za predstavitev svojega poklica in ker nam je popestrila dan. Hvala še enkrat za frizure.