V skupini Sončkov se v mesecu maju pogovarjamo o vodi, zato smo se v ponedeljek, 28. 5. 2018, odpravili na sprehod do reke Kolpe. Prisluhnili smo šumenju vode na slapu in ugotovili, da reka teče po strugi. Ker smo v vrtcu izdelali ladjice iz stiroporja, smo jih preizkusili, če plavajo na vodi ali se potopijo. Ugotovili smo, da  plavajo, ker je stiropor lahek. Opazili smo kačjega pastirja, ki se je ustavil in spočil na grmovju ob reki. Mimo nas so priplavale račke. Navdušeno smo jih opazovali. Tudi ribe so previdno švigale v vodi in ob vsakem našem premiku hitro odplavale stran. Pot nas je vodila mimo potoka. Opazovali smo, kam se potok izliva in ugotovili, da v reko Kolpo. Ob potoku smo zapeli pesmico “Potoček postoj in poglej” in se pogovarjali, kaj se zgodi z reko in potokom, kadar močno dežuje. Spoznali smo, da je voda v naravi vedno v kroženju in da je v vseh oblikah povezana – potoki, reke, morja. Prav zanimivo in poučno se nam zdi spoznavati vodo.

Otroci in vzgojiteljici skupine Sončkov