V Enoti vrtca pri OŠ Vinica, smo 16. 10. 2018, obeležili svetovni dan hrane, ki ga praznujemo vsako leto 16. oktobra. Uvedla ga je Organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo. Omenjen datum je bil izbran, ker je bila organizacija na ta dan leta 1945 ustanovljena. Glavni namen svetovnega dneva hrane je opozarjanje, da v svetu živi veliko število ljudi, ki trpi za pomanjkanjem hrane. Svetovni dan hrane je Organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo, ki deluje znotraj OZN-a, prvič uvedla leta 1976. Na ta dan potekajo po svetu različni kongresi na tematiko prehrane in lakote v svetu.

V skupini Sončkov, so nas na ta dan obiskali učenci (Lucija Bubek, Luka Šneler in Luka Stanešič) in učiteljica OŠ Vinica Marjetka Vesel, ki so nas razveselili z nenavadnim in egzotičnim sadjem. Predstavili so nam Papajo, Mango,  Marakujo, Inkovske jagode, Kokosov oreh, Pitajo, Granatno jabolko, Pasijonko, Kumkvat, Rambutan, Granadilo in Mangosteen. Nekatere sadeže smo že poznali od prej, z nekaterimi pa smo se srečali prvič. Okusi so se nam zdeli nenavadni in zanimivi. Srečanje smo zaključili s pogovorom o pomenu hrane za človeka.

Skupina Sončki[Galerija ni najdena]