V četrtek, 8. 10. 2020, nas je v skupini Vlakcev, v okviru teme “Elektrika”obiskal električar Kristijan Nikić. Zelo smo se razveselili njegovega obiska in ga nestrpno pričakovali pred našim vrtcem. Gospod Kristijan nam je zelo nazorno in zanimivo predstavil poklic električarja, naprave, ki delujejo na elektriko, demonstriral nam je tudi nekaj poizkusov, in sicer o statični elektriki (drgnjenje balona ob tkanino). Ugotovili smo, da lahko na takšen način proizvedemo elektriko kar sami. Pokazal nam je tudi, kako z dinamom proizvedemo električni tok, ki omogoči, da zasveti žarnica na kolesu. Spoznali smo tudi voltmeter, in ugotovili, da z njim merimo električno napetost ter ampermeter, s katerim merimo električni tok (seveda nam je delovanje obeh tudi pokazal). Zahvaljujemo se električarju Kristijanu, ki nas je zanimivo in poučno popeljal v čarobni svet elektrike.

Hvala, skupina Vlakci.

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost