Obveznosti staršev

OBVEZNOSTI STARŠEV DO VRTCA:

• V vrtec vedno pripeljite otroka, ki s svojim zdravstvenim stanjem ne bo ogrožal sebe in drugih. V vrtec pripeljite le zdravega otroka. V primeru, ko otrok zboli v vrtcu, pridite čimprej ponj. Otrok vam bo za to zelo hvaležen.
  • V primeru otroških nalezljivih bolezni takoj obvestite odgovorno osebo v vrtcu.
  • Do 8. ure sporočite v vrtec morebitno odsotnost otroka.
  • Upoštevajte sprejete dogovore in poslovni čas vrtca.
  • Otroka ob prihodu in odhodu spremljajte starši, oziroma oseba, ki je starejša od 10 let in ki ste jo določili z izpolnitvijo posebnega soglasja – izjave.
  • Priporočljivo je, da otrok redno obiskuje vrtec.
  • V vrtec ga pripeljite do 8. ure.
  • Obveščajte vzgojiteljico o spremembah glede vaše dosegljivosti v času otrokovega bivanja v vrtcu.
  • Vključujte se v različne oblike sodelovanja z vrtcem in redno obiskujte organizirane dejavnosti.
  • Poskrbite, da bodo otroci primerno obuti in oblečeni vremenskim razmeram in dejavnostim na prostem.
  • Starši, poskrbite, da otroci ne prinašajo v vrtec nevarnih in dragih predmetov ali igrač, slaščic in druge vrste hrane.
  • Navajajte otroka na osebno higieno.