Prehrana

Prehrano otrok v vrtcu pripravljajo šolski kuharji Mateja Žagar, Zoran Seme in Ivanka Blatnik. Jedilnike pripravlja organizatorica šolske prehrane, učiteljica Marjetka Vesel.
Otroci jedo vse obroke v igralnicah. Hrano pripravljamo v šolski kuhinji in jo svežo prepeljemo v vrtec. Skrbimo, da so obroki energijsko in po pestrosti uravnoteženi ter primerni za otroke.
Obroki so razporejeni tako:

• zajtrk ob 8. uri,
  • dopoldanska malica ob 9.30 za Sončke in Pikapolonice,
  • kosilo za prvo starostno obdobje (Sončke in Pikapolonice) ob 11.15 ter za skupini Rožic in Čebelic ob 11.45,
  • popoldanska malica od 14.00 dalje za vse štiri skupine.

Jedilnik 10. – 14. december 18

Jedilnik 3. – 7. december 18

ALERGENI TABELA

Otroci imajo vedno na voljo nesladkan čaj in vodo. Vsi sokovi so 100%, kar pomeni brez dodanega sladkorja.

Do sprememb jedilnika lahko pride zaradi upravičenih razlogov (nedostavljena živila, bolniška odsotnost kuharskega osebja…)