Prehrana

Prehrano otrok v vrtcu pripravljajo šolski kuharji Mateja Žagar (vodja kuhinje), Zoran Seme in Andrej Žalec. Jedilnike sestavlja organizatorka šolske prehrane, učiteljica Marjetka Vesel.
Otroci jedo vse obroke v igralnicah. Hrano pripravljamo v šolski kuhinji in jo svežo prepeljemo v vrtec. Skrbimo, da so obroki energijsko in po pestrosti uravnoteženi ter primerni za otroke.
Obroki so razporejeni tako:

• zajtrk ob 8. uri,
  • dopoldanska malica ob 9.30 za Sovice in Gumbke,
  • kosilo za prvo starostno obdobje (Sovice in Gumbki) ob 11.15 ter za skupini Rožic in Čebelic ob 11.45,
  • popoldanska malica od 14.00 dalje za vse štiri skupine.

Jedilnik 27. – 31. julij 20 VRTEC

Jedilnik 3. – 7 avgust 20 VRTEC 1

Jedilnik 10.-14. avgust 20 VRTEC 1

Jedilnik 17-21 avgust 20 VRTEC

Jedilnik 24 – 28 avgust 20 VRTEC

ALERGENI TABELA

Otroci imajo vedno na voljo nesladkan čaj in vodo. Vsi sokovi so 100%, kar pomeni brez dodanega sladkorja.

Do sprememb jedilnika lahko pride zaradi upravičenih razlogov (nedostavljena živila, bolniška odsotnost kuharskega osebja…)