Rožice

SKUPINA ROŽICE 3-5 let (heterogena)

Število otrok v skupini: 19

VZGOJITELJICA: Ana Ružić

VZGOJITELJICA: Barbra Slak Čadonič – pomočnica vzgojiteljice

PREDNOSTNA NALOGA SKUPINE S CILJI :

• Razvijanje občutljivosti in odgovornosti do mene-tebe-okolja;
  • Spodbujanje otroka k varnemu načinu življenja – sprehodi in igra na igrišču;
  • Navajanje na zdrav način življenja ( pravilno oblačenje in obuvanje, okušanje različne hrane, zobozdravstvena preventiva, pravilno umivanje z milom…);
  • Upoštevanje drugačnosti in individualnih razlik v razvoju;
  • Spodbujanje otrokovih močnih področij;
  • Aktivno vključevanje staršev pri načrtovanju in izvedbi dejavnosti.

PRAZNOVANJA  ROJSTNEGA DNE V SKUPINI

Ob praznovanju rojstnega dne poskrbimo, da se otrok ob tej priložnosti dobro počuti in začuti da je rojstni dan nekaj posebnega.  Otrokov stolček je okrašen  slavnostno. Otroku zapojemo in za rajamo ob pesmici »Pesmica za rojstni dan« in  » Vse najboljše za te«. Skupno izrečemo voščilo .Po petju in rajanju sledi  voščilo posameznih otrok – slavljencu sežemo v roko in mu zaželimo kaj lepega. Slavljenec si izbere priložnostno darilce. Pogostimo se s sadjem in svežim sokom.

GOVORILNA URA JE VSAK PRVI TOREK V MESECU ALI PO DOGOVORU Z VZGOJITELJICO.

.