Rožice

SKUPINA ROŽICE 3-5 let (heterogena)

Število otrok v skupini: 18.

VZGOJITELJICA: Ana Ružić

POMOČNICA vzgijiteljice: Simona Mihelič

PREDNOSTNA NALOGA SKUPINE S CILJI :

• Razvijanje občutljivosti in odgovornosti do mene-tebe-okolja;
  • Spodbujanje otroka k varnemu načinu življenja – sprehodi in igra na igrišču;
  • Navajanje na zdrav način življenja ( pravilno oblačenje in obuvanje, okušanje različne hrane, zobozdravstvena preventiva, pravilno umivanje z milom…);
  • Upoštevanje drugačnosti in individualnih razlik v razvoju;
  • Spodbujanje otrokovih močnih področij;
  • Aktivno vključevanje staršev pri načrtovanju in izvedbi dejavnosti.

PRAZNOVANJA  ROJSTNIH DNEVOV V SKUPINI

Velik poudarek  damo na  praznovanje otrokovega rojstnega dne. Poskrbimo, da se otrok ob tej priložnisti dobro počuti in začuti da je rojstni dan nekaj posebnega. Vsak otrok od doma prinese svojo najljubšo slikanico, ki jo skupaj preberemo in se ob njej pogovarjamo. Otrokov stolček je okrašen  slavnostno, Nato naredimo krog, Slavljenca povabimo v sredino kroga, če to želi. Otroku zapojemo in zarajamo ob pesmici »Pesmica za rojstni dan« in  » Vse najboljše za te«. Skupno izrečemo voščilo .Po petju in rajanju sledi  voščilo posameznih otrok – slavljencu sežemo v roko in mu zaželimo kaj lepega. Slavljenec si izbre priložnostno darilce. Pogostimo se s sadjem in svežim sokom.

.