Spoštovani starši,

v zdajšnjem vsakdanjiku preživijo naši otroci v predšolskem obdobju veliko časa zunaj družinskega okolja, večina od njih je vključenih v javne vrtce. V slovenskih javnih vrtcih je kakovost bivanja malčkov in otrok na zelo visoki ravni in tudi številne mednarodne raziskave le pritrjujejo, da je naša predšolska vzgoja med najkakovostnejšimi v Evropi. Zaposleni v vrtcih si prizadevamo, da so vaši otroci, ki nam jih vsak dan zaupate, deležni odlične in varne vzgoje ter si želimo, da bi tako ostalo tudi v prihodnje. Dostopna in dobra predšolska vzgoja predstavlja pomembno področje blaginje otrok in vsega prebivalstva, zato ne bomo dopustili, da bi se dosežena kakovost predšolske vzgoje v Sloveniji poslabšala in da se ne bi še zboljševala. Eno ključnih vlog pri ohranjanju in zboljševanju dosežene ravni imajo nedvomno pomočnice in pomočniki vzgojiteljic in vzgojiteljev, vzgojiteljice in vzgojitelji ter drugi strokovni delavci in delavke v vrtcih, vendar Vlada RS njihovega pomembnega, odgovornega in zahtevnega dela ne vrednoti ustrezno.

Ker Vlada RS do zdaj ni prisluhnila našim številnim pozivom, naj zaustavi in preobrne trend zniževanja sredstev za izobraževanje ter odpravi nesprejemljivo nižje vrednotenje vzgojno-izobraževalnega dela, smo se bili prisiljeni odločiti za stavko.

Na dan stavke, v sredo, 14. februarja letos, bodo vrtci tako zaprti. Zavedamo se, da bo to povzročilo največ nevšečnosti prav vam, cenjeni starši. Zanje se vam vnaprej iskreno opravičujemo, a vas obenem prosimo za razumevanje in podporo našemu prizadevanju, da bi za dobro naših otrok preprečili dolgoročno skrajno negativne posledice neustreznega odnosa Vlade RS do področja vzgoje in izobraževanja ter nesprejemljivo nizkega vrednotenja dela izobraževalk in izobraževalcev.

Zaposleni v vrtcu dne 14. februarja stavkamo, zato bo vrtec zaprt. Le v nujnih primerih in po predhodnem dogovoru (do 13. 2. 2018, do 9. ure) starši otroka lahko pripeljete v vrtec.

Stavkovni odbor SVIZ OŠ Vinica