Gumbki se v mesecu oktobru pogovarjamo o volku. Otroci so predlagali, da bi lahko vprašali vse, kar nas zanima o volku lovca, zato smo ga tudi povabili, v petek 11. 10. 2019, na obisk v našo skupino. Obiskal nas je lovec, LD Vinica, gospod Jože Balkovec, ki nam je prinesel pokazat veliko slikovnega gradiva, jelenove in srnjakove roge, ki jih je našel v gozdu. Otroci so mu zastavili, kar nekaj vprašanj, in sicer, če lahko strelja volka, če ga je že videl v gozdu, kakšen je volk, kako živi v gozdu in kaj vse volk je?

Lovec Jože jim je vse zelo umirjeno in potrpežljivo razložil. Izvedeli smo veliko novih informacij o volku. Naš pogovor je bil zelo zanimiv in poučen, in obogatili smo ga s skupnim prepevanjem pesmi, ki so jih otroci želeli zapeti lovcu.

Otroci in vzgojiteljici skupine Gumbkov, se srčno zahvaljujemo gospodu Jožetu Balkovcu, da si je vzel čas, nas obiskal ter nam na zanimiv, poučen in prijeten način predstavil zanimivosti o volku.

Hvala!!!

Otroci in vzgojiteljici skupine Gumbkov Petra in Nika