V petek, 18. 10. 2019, smo se Gumbki odpravili v knjižnico OŠ Vinica. Tam nas je že pričakovala naša nasmejana knjižničarka Barbara Stuhne Vuk, ki nam je razložila in pokazala, kako ustrezno ravnamo s knjigami. Knjižničarka  nam je prebrala pravljico Medvedkova knjižnica, ki nas je zelo pritegnila in smo jo z zanimanjem poslušali. Barbara  nam je tudi predstavila Ostržkov nahrbtnik, ki ga bodo Gumbki ob ponedeljkih izžrebali in nesli domov, odrasli pa jim boste prebrali vsebino ene knjige ali eno pesem, ki se jo bo naučil. Nahrbtnik boste imeli doma en teden, nato pa ga boste prinesli nazaj v vrtec, kjer bo otrok povedal vsebino knjige, ki ste jo skupaj prebrali.  Dogajanje v pravljici lahko tudi narišete z otrokom in popestrite naš nahrbtnik.

Gumbki se zahvaljujemo knižničarki Barbari za Ostržkov nahrbtnik in ji obljubljamo, da bomo z veseljem prebrali vse knjige, ki so v njem.

Hvala!

Skupina Gumbki