V skupini Vlakcev, se v mesecu oktobru pogovarjamo o elektriki (kaj je elektrika, kako nastane, o obnovljivih virih…). Ker nas je tema zelo pritegnila, smo se odločili, da izdelamo maskoto, s katero bomo opozorili na pomen obnovljivih virov in tako posledično na varovanje naše neprecenljive narave. Maskoto smo izdelali na podlagi idej, predlogov, zamisli otrok. Predlagali so, da izdelamo električni kamion, ki jim bi v vrtec pripeljal hrano (mleko, jogurte, maslo) in bi bil prijazen do narave. Zato so na električni kamion nalepili svoje risbe narave (rože, ptice, drevesa, metulje). S tem so želeli opozoriti, kako lepa in raznolika je naša narava in da jo moramo čuvati za našo prihodnost. Celoten kamion so izdelali iz odpadne embalaže (škatle, časopisni papir) ter iz moke, vode. Maskoti so izbrali ime Pepko, ga napisali, narisali so tudi njegovo znamko, in sicer znak za elektriko-strelo, ki so jo nalepili na sprednjo stran kamiona. Ker je kamion električni, so mu otroci izdelali tudi kabel za polnjenje baterije in baterijo.

Otroci skupine Vlakcev so navdušeni nad maskoto, zato smo se celotna skupina, prijavili na nagradni natečaj »TRAJNOSTNA ENERGIJA 020« operaterja trga z elektriko Borzen. Več o natečaju si lahko preberete na tej povezavi: https://www.borzen.si/sl/

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost