Vlakci se v mesecu maju še posebej posvečamo področju gibanja. Pri načrtovanju dejavnosti izhajamo iz pravljice pisatelja Maxa Velthuijsa “ŽABEC GRE V ŠIRNI SVET”, ki se navezuje na naravne oblike gibanja (hoja, tek, skoki, plazenje). V skupini smo se zato dogovorili, da bomo izvedli daljši pohod. Pravljica nam je pomagala, da smo pohod lažje in skrbno načrtovali. Otroci so predlagali, da se odpravimo do potoka “Jajce” v Podklancu. Povedali so, da moramo na internetu preveriti vremensko napoved za ta teden, da se bomo lahko primerno obuli in oblekli za pohod. Narisali so tudi načrt in zemljevid poti, ki nam bo pokazal pot. Določili so dva vodnika po poti, in sicer Laro ter Svena, ker živita v bližini potoka in poznata pot do tam. Povedali, so da moramo napisati staršem obvestilo in jih prositi, da pripravijo nahrbtnike z vodo, malico ter zaščitni repelent proti klopom, torej da se moramo pripraviti za pohod tako kot žabec v pravljici. Otroci so si za dan pohoda izbrali TOREK, 11. 5. 2021. Predlagali so, da odrinemo takoj po zajtrku, ko se zaščitimo pred klopi, kar smo tudi storili. Že na začetku pohoda, so želeli pogledati naš načrt poti. Vodnika (Lara in Sven) sta nas usmerila po cesti proti vasi Golek. En otrok je imel s seboj kompas, s katerim je iskal smeri neba. Nekateri otroci so si prinesli palice kot podgana v pravljici, s katerimi so si pomagali pri hoji. Otroci niso imeli pri hoji nobenih težav in zelo so bili veseli, ko so zagledali potok. Opazili smo, da je obzidan v obliki jajca in da je zato dobil takšno ime. Po ogledu potoka, smo si odpočili in imeli pravi piknik. Pojedli smo vsak svojo malico, popili vodo. Nato smo prisluhnili zvokom narave (žuborenju potoka, šelestenju listja, čivkanju ptic, brenčanju čebel…). Ves čas smo bili pozorni, da ne bi kdo po nesreči padel v potok, kajti voda je bila kar visoka, deroča in kalna, zato nismo videli jate rib, ki prebivajo v njem. Čas nam je zelo hitro mineval in ko smo preverili, koliko je ura, smo se morali posloviti od potoka in se odpraviti nazaj v vrtec. Vodnika sta nas usmerila nazaj v vrtec. Odlično sta opravila svoje delo, zato smo se jima vsi lepo zahvalili. Otroci so se med potjo nazaj pogovarjali, da se na pohodu niso vedli kot žabec v pravljici, ampak kot podgana. Kar pomeni, da niso bili nič utrujeni in da so na pohodu zelo uživali.

Otroci in vzgojiteljici skupine Vlakci.

(Skupno 249 obiskov, današnjih obiskov 1)