V petek, 8. 10. 2021, smo se Vlakci odpravili v telovadnico OŠ Vinica, kjer smo si zadali cilj, da bomo v tem dnevu plezali po letveniku in novi balvanski plezalni steni. Posebnost balvanske stene je precejšnja širina, ki daje plezalni steni tako pomembno možnost plezanja večih plezalcev hkrati. Takšne nizke plezalne stene nudijo najenostavnejši dostop do plezanja, saj za varnost pod steno v primeru padca poskrbijo blazine ali druga primerna podlaga. Kljub majhni višini je namen uporabe neverjetno raznolik: od uporabe v vrtcu in naprej. Seveda pa mora biti plezalna stena za vsak namen pravilno zasnovana. Ker je stena primerna tudi za predšolske otroke, smo jo z veseljem preizkusili čisto vsi, tudi vzgojiteljici. Zelo smo uživali, vztrajali in si ob plezanju krepili funkcionalno sposobnost (vzdržljivost) in motorične sposobnosti (moč rok, nog, koordinacijo). Zelo smo uživali in navdušeni smo nad novo pridobitvijo naše šole.

Otroci in vzgojiteljici skupine Vlakci!

(Skupno 134 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost