TELEFONSKA ŠTEVILKA VRTCA: 07 36 47 114

V slovenskih vrtcih, osnovnih šolah, zavodih za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami ter drugih institucijah oz. javnih zavodih danes, v petek 19. 11. 2021, poteka Tradicionalni slovenski zajtrk pod sloganom »Zajtrk s sadjem – super dan!«.

V skoraj 1000 vrtcih in osnovnih šolah po Sloveniji danes obeležujejo dan slovenske hrane in izvajajo projekt Tradicionalni slovenski zajtrk, ki letos nosi slogan »Zajtrk s sadjem – super dan!«. Tudi v skupini Vlakcev smo današnji dan pričeli s slovenskim tradicionalnim zajtrkom, ki smo se ga zelo razveselili. Pogovorili smo se, kaj vse spada pod našo tradicionalno hrano. Tradicionalni slovenski zajtrk je za otroke poseben »praznik«, saj na ta dan postrežejo tradicionalna živila zajtrka, kot so med, maslo, mleko, kruh, jabolka ali drugo sveže in suho sadje, sam projekt pa spodbuja, da po lokalnih živilih posežemo tekom celega leta in jih kupimo na najbližji kmetiji oziroma pri najbližjem pridelovalcu in zadrugi. Vlakci smo z veseljem pojedli zajtrk ob poslušanju pesmi čebelar. Ob tej priložnosti, smo tudi okrasili mize. Z veseljem bomo zajtrkovali tradicionalni zajtrk skozi vse vrtčevsko leto. Več o tem projektu si lahko preberete na tej povezavi:

https://www.nasasuperhrana.si/tradicionalni-slovenski-zajtrk/

Vlakci!!!

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost