Skoči na glavno vsebino
TELEFONSKA ŠTEVILKA VRTCA: 07 36 47 114

V sredo, 15. 5. 2024, nas je v Enoti vrtca pri OŠ Vinica, z reševalnim vozilom, obiskal reševalec ZD Črnomelj, Aljaž Starešinič. Zelo smo se veselili njegovega obiska. Balončki in Žogice se pogovarjamo o prvi pomoči in interventnih vozilih, zato nam je njegov obisk omogočil, da smo se neposredno seznanili z delom reševalca, prvo pomočjo in z vozilom. Aljaž nam je zelo nazorno opisal svoje delo, pri katerih nesrečah pomaga, kako hitro mora ukrepati in nam predstavil, kaj vse je v reševalnem vozilu. Seznanili smo se z nosili, vozičkom, dihalnim aparatom, aparatom za oživljanje in zelo obsežnim kompletom prve pomoči (gaze, povoji, obliže, zdravila, inekcije, maske, škarje…). Aljaž nas je razveselil še z oglašanjem sirene in utripajočimi lučkami. Zahvaljujemo se mu za obisk v našemu vrtcu in za poučno,zanimivo predstavitev poklica reševalec, intervencijskega vozila ter prve pomoči. Hvala Aljaž in veliko sreče pri tvojemu delu ti želimo otroci in vzgojitelji skupin Žogic, Balončkov in Sovic.

(Skupno 195 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost