Skoči na glavno vsebino
TELEFONSKA ŠTEVILKA VRTCA: 07 36 47 114
Cicido Vesela šola

Cicido Veselo šolo izvajamo za otroke iz skupine Sovic od oktobra do aprila. Cicido Veselo šolski dan (reševanje nalog), poteka  v mesecu maju.

Predšolska bralna značka

Starši prebirajo knjige otrokom, otroci pa pripovedujejo vsebino ob pomoči ilustracij vzgojiteljici. Omenjena dejavnost se izvaja v skupini Žogic, Sovic in Balončkov. Otroci bodo ob pripovedovanju vsebin le to utrjevali skozi različne dejavnosti (dramatizacija, igra, likovno ustvarjanje, glasba).

Projektno delo

V skupini Balončkov bomo (april) izvedli raziskovalni problemski projekt “Kaj je to mesto?”

V skupini Žogic bodo  otroci v mesecu aprilu izbrali temo in jo bomo izvedli v obliki projekta.

Natečaji

Skupine Račk,  Žogic, Sovic in Balončkov bodo sodelovale v likovnih natečajih revije Vzgojiteljica in v natečaju Bodi umetnik – 13. mednarodni likovni natečaj ter v natečaju Spodbujamo prijateljstvo – šola sobivanja. Natečaj Naravne in druge nesreče 112, bo tudi naš letošnji izbor.

Vzgojiteljice se bodo na ostale razpisane natečaje prijavljale naknadno med šolskim letom.

Vrtec v naravi
Izleti

V mesecu aprilu bomo za otroke skupine Balončkov izvedli izlet v Črnomelj.

V mesecu septembru bomo starši in otroki skupine Žogic izvedli krajši izlet s pohodom na Sodevsko steno.

Prireditve, predstave

December: OBISK BOŽIČKA IN OBDAROVANJE (vse skupine)
December: PRAZNIČNA DELAVNICA Z VEČERNIM POHODOM (Žogice)

Februar: SPREVOD PUSTNIH MASK (vse skupine).

April: OGLED FOLKLORNEGA OBIČAJA »Zeleni Jure« (vse skupine).

Junij: PODELITEV PRIZNANJ BRALNE ZNAČKE (Žogice, Sovice in  Balončki).

(Skupno 212 obiskov, današnjih obiskov 1)