Cicido Vesela šola

Cicido Veselo šolo izvajamo za otroke iz skupine Sovic od oktobra do aprila. Cicido Veselo šolski dan (reševanje nalog), poteka  v mesecu maju.

Predšolska bralna značka

Starši prebirajo knjige otrokom, otroci pa pripovedujejo vsebino ob pomoči ilustracij vzgojiteljici. Omenjena dejavnost se izvaja v skupini Žogic, Sovic in Balončkov. Otroci bodo ob pripovedovanju vsebin le to utrjevali skozi različne dejavnosti (dramatizacija, igra, likovno ustvarjanje, glasba).

Projektno delo

Naša enota vrtca pri OŠ Vinica je vključena v nacionalni projekt ZDRAVJE V VRTCU, v kateremu bomo sodelovali tudi v tem vrtčevskem letu.

Ravno tako sodelujemo v različnih projektih kot so Unicef in Kam z odpadnim materialom.

V skupini Balončkov bomo projektno raziskovali meseca aprila. Temo bodo naknadno izbrali otroci kar sami.

V skupini Žogic bodo  otroci v mesecu aprilu izbrali temo in jo bomo izvedli v obliki projekta.

Natečaji

Skupine Račk,  Žogic, Sovic in Balončkov bodo sodelovale v likovnih natečajih revije Vzgojiteljica in v natečaju Bodi umetnik – 13. mednarodni likovni natečaj ter v natečaju revije Cicido.

Vzgojiteljice se bodo na ostale razpisane natečaje prijavljale naknadno med šolskim letom.

Vrtec v naravi

Piši tukaj

Izleti, pohodi

Balončki in Žogice se bomo maja odpravili na izlet v Črnomelj (Reševalna postaja Črnomelj).

Balončki bomo v jesenskem obdobju izvedli pohod ob reki Kolpi.

Prireditve, predstave

December: PREDSTAVA, OBISK BOŽIČKA IN OBDAROVANJE (vse skupine)

Februar: SPREVOD PUSTNIH MASK (vse skupine).

April: OGLED FOLKLORNEGA OBIČAJA »Zeleni Jure« (vse skupine).

Junij: PODELITEV PRIZNANJ BRALNE ZNAČKE (Žogice, Sovice in  Balončki).