Otroci skupin Žogic in Balončkov, smo v četrtek, 23. 5. 2024, nestrpno pričakovali prihod policista Antona Čadoniča iz PP Črnomelj. Predstavil nam je in razložil, kako nudijo prvo pomoč policisti v različnih primerih nezgod. Spoznali smo, da so policisti zelo pomembni, ker zavarujejo kraj nezgode in raziskujejo zakaj se je le-ta zgodila. Pogovor s policistom nas je zelo pritegnil in postavili smo mu kar veliko vprašanj, na katera je z veseljem odgovoril. Ampak nenadoma je nekdo pokukal v igralnico in glej presenečenje. Pridružila se nam je policistka medvedka Pika. Kakšno veselje je bilo to. Pika je bila zelo prijazna ,zato smo se z njo rokovali ter objemali. Nato smo se vsi odpravili pred vrtec, kjer sta nam policista razkazala intervencijsko policijsko vozilo, prvo pomoč in vso potrebno opremo, ki jo potrebujejo pri svojemu delu (oznake, čelade, gumijevke…). Zunaj so se nam pridružili tudi naši pogumni najmlajši otroci iz skupine Račk. Razveselili smo se lučk in sirene, ki jih je policist prižgal v vozilu. Nato smo z medvedko Piko, spoznavali pravilno prečkanje ceste pri našemu vrtcu in šoli. Ob koncu srečanja, sta nam policista podarila nalepke (medvedek Leon), ki jih bomo z veseljem odnesli domov. Zahvaljujemo se prijaznima policistoma Antonu Čadoniču in Piki, da sta nam polepšala naše raziskovanje tematskih sklopov prve pomoči in intervencijskih vozil. Veliko novega smo se naučili in se ob tem tudi zabavali. Hvala, otroci, vzgojitelji skupin Žogic in Balončkov.