So se spraševali otroci skupin Žogic in Balončkov. Zato smo v petek, 24. 5. 2024, povabili v vrtec gospo Tanjo Matkovič (vodnjo enote vrtca), ki je zadolžena za nudenje prve pomoči v našemu vrtcu. Tanja nam je povedala, da se je izobraževala v ZD Črnomelj in pridobila potrebna znanja za izvajanje prve pomoči. Predstavila nam je svojo torbo s prvo pomočjo in nam podrobno razložila, kaj vse vsebuje (povoji, obliži, škarje, maska…). Pokazala nam je tudi postopek oživljanja pri nezgodah. Povedala nam je, da morajo vzgojiteljice poklicati njo, če se komu zgodi nezgoda v vrtcu (lažja poškodba). Zahvaljujemo se naši Tanji za nazorno, poučno in prijetno učno urico prve pomoči v vrtcu. Hvala! Otroci in vzgojiteljici skupin Žogic in Balončkov.