“Gibalna mala šola? Zakaj pa ne?” smo si rekli in se v sredo, 16. 10. 2024, razveselili obiska dipl. kinez. Laure Muhič iz CKZ Črnomelj, kateri smo se pridružili pri prav posebni gibalni igrici. Laura nas je najprej razgibala, nato je našo igralnico spremenila v živalski vrt in mi smo se spremenili v različne živali. Uprizarjali smo gibalne vzorce, ki jih je imela Laura narisane na aplikatih: krokodila, pikapolonico, medveda, pelikana, opico, žirafo in ostale prebivalcev živalskega vrta…Ob koncu smo se sprostili in umirili ob igri s padalom. V mali šoli smo spoznali različne živali in se ob tem odlično razgibali, sprostili ter izvajali naravne oblike gibanja kot so hoja, plazenje, skakanje ter si ob tem razvijali motorične sposobnosti kot so ravnotežje, koordinacija, moč nog.

Hvala Lauri za razgibano gibalno urico, otroci in vzgojitelji skupine Ladjic.