Prvi šolski dan je vsako leto nekaj posebnega in običajno poln presenečenj. Letošnji je potekal v znamenju nove pridobitve za naš kraj – za varen korak otrok in odraslih.

1. septembra so bila namreč končana dela nove prometne ureditve, na katera smo čakali kar nekaj let. Investitorja sta Občina Črnomelj in Direkcija RS za infrastrukturo.

V okviru ureditve je zgrajena trapezna grbina na prehodu za pešce med šolo in vrtcem, urejeno odvodnjavanje, asfaltiran del regionalne ceste in postavljen pločnik v dolžini 75 metrov. Prav tako je urejena cestna razsvetljava z »bičem« nad prehodom za pešce. Cesta od trga do avtobusnega postajališča in obračališča je označena z barvnimi talnimi oznakami, ki opozarjajo na bližino šole in vrtca, oziroma otrok.

Čeprav smo z varnim korakom že dodobra stopili v izzive novega šolskega leta, saj je prvi šolski mesec za nami, si želimo, da bi s prometno ureditvijo nadaljevali tudi v smeri zdravstvenega doma. Le tako bo projekt varne šolske poti zaključen.

Ravnateljica mag. Ines Žlogar