Ob projektenem raziskovanju  in iskanju odgovora na vprašanje Zakaj konj maha z glavo?, smo si v skupini Žogic v četrtek,
11 4. 2024 , ogledali Mravinčevo kmetijo v spodnjem Podklancu.
Na kmetijo smo se odpeljali s kombijem in ob prihodu nas je na vrtu pričakal konj Tito. Gospodar Tomi, je sedel na konju  ga je držal za vajeti. Tito se nas ni prestrašil ampak brez skrbno pasel travo.
Gospa Anita nam je razložila: da Tomi jaha konja ,sedi na sedlu, drži ga za vajeti, v gobcu ima žvale, na nogah ima kopita, za usmerjanje konja imajo ostroge  in za daljše jahanje dobi podkev. Konja moramo redno negovati z različnimi pripomočki (glavniki, krtače). Ob jahanju Tomija smo občudovali poslušnost in elegantno hojo.
Tomi je povabil otroke , da zajahajo konja , ga pokrtačijo  in nekateri otroci so bili pogumni. V hlevu sta nas čakali dve kobili ena rjava in bela. Tudi njiju smo pozdravili.
Preživeli smo prijetno dopoldne in dobili odgovor na zastavljeno vprašanje . Anita je povedala, da konj maha z glavo zaradi muh, da bolje vidi in če ga kaj vznemirja.
Ob koncu smo se zahvalili družini Mravinec, ker nas je tako lepo sprejela in odšli polni novih vtisov in spoznanj.
                                                                                                                                                                        vzgojitelja in otroci skupine Žogic