V Enoti vrtca Vinica, smo od 2. do 6. 10. 2023 obeležili TEDEN OTROKA tako, da smo izvedli skupne aktivnosti za vse otroke vrtca. V ponedeljek, smo se vse štiri skupine zbrale pred vrtcem in se odpravile na hribček Vešenik. Naši najmlajši otroci so igro nadaljevali v bližini vrtca, večji pa so se na travniku igrali igri Lisica, kaj rada ješ in Volk, koliko je ura. Ob ponedeljkovih aktivnostih smo se zelo zabavali, razgibali in sprostili. V naslednjih dneh pa smo vzgojiteljice pripravile pravljice in jih interpretirale skozi različne umetniške jezike. Otrokom smo pravljice približale s pomočjo aplikacije Power point (O debeli repi) velikih stenskih slikovnih aplikatov (Mojca Pokraculja), kamišibaja (Razbita buča) in lutk na palici (Piščanček Pik). Otroci so ob pravljicah zelo uživali in se ob njih domišljijsko verbalno in neverbalno izražali. Ob naših skupnih dejavnostih pa smo razvijali prijateljske, prijetne in sodelovalne medosebne odnose.

Strokovni tim Enote vrtca pri OŠ Vinica.