V petek, 27. 10. 2023, smo pri račkah kuhali bučno juho.

V mesecu oktobru smo pri najmlajših otrocih spoznavali jesenske plodove in pridelke. Otroci so s pomočjo staršev pridno prinašali buče, kostanj, orehe, lešnike, storže, koruzo,…

Jesenske plodove smo spoznavali  s tipanjem, vohanjem, prenašanjem, kotaljenjem. Z njimi smo se tudi igrali na različne načine. Najbolj zanimive so nam bile prav buče. Bučo smo spoznali tudi preko zgodbe Razbita buča.

Za zaključek tematskega sklopa pa smo bučo tudi odprli in si pripravili okusno jed – bučno juho.

Juha je bila zelo okusna, saj so bili krožniki na koncu prazni, naši želodčki pa polni.