Balončki smo se v torek, 26. 3. 2024 odpravili v gospodinjsko učilnico OŠ Vinica, kjer smo skupaj z učiteljico gospodinjskega pouka, Marjetko Vesel, pripravili pire krompir. Recept je bil zelo enostaven. Marjetka je že preden smo prišli olupila, oprala in narezala na drobne kocke krompir ter ga v slani vodi kuhala približno štirideset minut. Nato ga je odcedila in dodala malo masla ter mleka. Otroci so krompir pretlačili in pire krompir nam je prijetno zadišal. Zato smo ga čisto vsi poskusili in ga vsega pojedli. Nekateri otroci so prosili, da ga bi še jedli, tako zelo jim je teknil. Zahvaljujemo se učiteljici Marjetki, da si je vzela čas za nas in nam pokazala pripravo pire krompirja, otroci in vzgojiteljici skupine Balončkov.