Skoči na glavno vsebino
TELEFONSKA ŠTEVILKA VRTCA: 07 36 47 114

V sredo, 29. 3. 2023, smo Balončki obiskali učence 6. razreda OŠ Vinica pri pouku tehnične vzgoje. Ker smo se odločili, da bomo v okviru teme PAPIR, izdelali nov papir iz starega, smo za pomoč prosili učence šestega razreda in učiteljico Marjetko Vesel. Demonstrirali so nam proces recikliranja starega časopisnega papirja v nov papir. Skupaj smo star papir natrgali na majhne koščke in ga namočili v vodo. Dobili smo papirnato kašo, iz katere smo naredili s pomočjo kalupa lončke. Šolarji so nam posodili sita, s pomočjo katerih bomo v vrtcu izdelali svoj papir. Zahvaljujemo se učiteljici Marjetki in učencem šestega razreda za prijetno in ustvarjalno delavnico recikliranja papirja. Hvala, vaši prijatelji Balončki.

V spodnjem posnetku si lahko ogledate, kako izdelamo recikliran papir. Z Balončki ga bomo izdelali v vrtcu, na podlagi delavnice s šolarji in posnetka:

(Skupno 80 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost