Skoči na glavno vsebino
TELEFONSKA ŠTEVILKA VRTCA: 07 36 47 114

Skupina Balončki smo v letu 2023/2024 sodelovali v celoletnem Unescovem projektu “Kam z odpadnim materialom?” Cilj projekta je trajnostni razvoj, o katerem osveščamo že naše najmlajše v vrtcu. Če pogledamo okoli sebe, vidimo, da se svet utaplja v smeteh. To lahko preprečimo oz. upočasnimo z osveščanjem. Začnimo že pri otrocih.

Zato smo v naši skupini skozi celotno leto iskali načine za zmanjševanje količin nastalega odpadnega materiala in reciklirali nastal odpaden material v uporabne predmete za vsak dan ali v dekorativne namene.

Vodilna nit naših recikliranih izdelkov so bili kartonasti tulci od papirnatih brisač, ki jih v vrtcu kopičimo na dnevni ravni. Uporabili smo jih kot rekvizite za gibanje, igrače, dekorativne predmete…

Več o naših aktivnostih si lahko preberete v spodnjem dokumentu.

Balončki smo ponosni, da smo sodelovali v tem projektu in z našimi aktivnostmi prispevali k zmanjševanju kopičenja odpadkov.

Skupina Balončki.

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 2)
Dostopnost