Skoči na glavno vsebino
TELEFONSKA ŠTEVILKA VRTCA: 07 36 47 114

Balončki smo sodelovali še v Unicefovem celoletnem projektu. Enkrat mesečno, smo od izvajalca projekta prejeli sklop aktivnosti s področja učenja o otrokovih pravicah, katerega vizija je vzgoja otrok in mladih v odgovorne državljane sveta. Aktivnosti smo potem izvajali v skupini skozi celoten mesec. Temeljni namen projekta je ozaveščanje otrok in mladih o njihovih pravicah, ki so zapisane v Konvenciji o otrokovih pravicah.

Skozi različne vsebine so se otroci spoznavali s problematiko današnjega sveta. Posvetili smo se ničelni toleranci do nasilja, spodbujali k vključujočem vrtcu in okolju, spodbujali otroke k aktivni participaciji, predvsem pa učili o aktivnem poznavanju in uresničevanju Konvencije o otrokovih pravicah.

V dejavnostih s tega področja smo zelo uživali, se veliko naučili ter s sodelovanjem pri tem projektu pridobili veliko avdio-vizualnega gradiva (zvočnih pravljic, digitalnih zgodb, risb…), ki nam bo v pomoč pri našem nadaljnem učenju. Skupina Balončki

(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost