Skoči na glavno vsebino
TELEFONSKA ŠTEVILKA VRTCA: 07 36 47 114

Na deževno sredo, 8. 5. 2024, smo Balončki v igralnici nestrpno pričakovali prav poseben obisk. Vreme je bilo ravno pravšnje za pogovor o oblakih, zato smo se razveselili srečanja z univ. dipl. geografom Matejem Simčičem. Z Matejem smo se pogovarjali o oblakih. Razložil nam je kroženje vode v naravi, kakšni so oblaki, kako nastanejo, kako nastanejo dež, toča, sneg ter potrpežljivo odgovarjal na naša številna vprašanja. Prinesel nam je zelo poučna in koristna darila (večnamensko vrečko, brošure, plakate, zgibanke in knjige o vodi, živalih in rastlinah v Beli krajini). Pokazal nam je tudi video posnetek, kako nastane na nebu oblak stratus. Ogledali smo si plakate o živalih in rastlinah, ki živijo, rastejo v in ob vodi. Matej je z veseljem odgovoril na vsa naša vprašanja o oblakih in vremenu. Naše druženje je bilo prijetno, raziskovalno in tudi zabavno, saj smo ob koncu našega srečanja, zapeli pesmi Oblak ter Beli oblak. V zahvalo za njegovo lepo, otrokom primerno in jasno predstavitev, smo Mateju podarili skromno darilce. Zahvaljujemo se mu, da si je vzel čas za obisk naše skupine in za skupno spoznavanje oblakov. Veliko novega smo se naučili. Hvala Matej, otroci in vzgojitelji skupine Balončkov.

(Skupno 65 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost