Skoči na glavno vsebino
TELEFONSKA ŠTEVILKA VRTCA: 07 36 47 114

V četrtek, 16. 5. 2024 , smo skupini Žogic in Balončkov obiskali gasilce  PGD Vinica.
Sprejeli so nas gasilci Roman Šuštarič, Rok Mikšič in Dominik Moravec.
Najprej nam je gasilec Roman v Domu krajanov Vinica,  ob diaprojekciji predstavil poklic gasilca, pravljico o Ježku in požaru in delo PGD Vinica.
Pred Domom krajanov nas je čakalo gasilsko vozilo s cisterno. Roman nam je pokazal posamezne dele vozila z vso intervencijsko opremo  in videli smo (sekire, klešče, dihalni aparat, cevi z ročnikom, prvo pomoč,  zajemalna nosila, prenosno radijsko postajo, termo kamero, svetilke…). Na koncu ogleda so  se otroci povzpeli na vozilo in se skoraj odpeljali na intervencijo.
V garažnih prostorih – orodjarni nas je sprejel gasilec Rok in nam nazorno predstavil opremo,  katero gasilci potrebujejo pri reševanju v različnih situacijah (zaščitna obleka, škornji, čelada in rokavice).
Na parkirišču ob garaži pa so otroci z gasilcem  Dominikom, z vodnim curkom, uspešno ciljali v tarčo. Čisto na koncu smo bili še deležni  predstavitve gašenja z vodo, ki so nam ga predstavili gasilci.
Hvala gasilcem Romanu, Roku in Dominiku za nazorno predstavitev in za vsa nova spoznanja o delu gasilcev.
                                                                                                                                                                               Vzgojitelji skupine Žogic in Balončkov

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost