Naša vrtec in šola sta sodelovala na literarnem in likovnem natečaju Občine Črnomelj –“Moja domovina, moj svet.” Ker so bila dela otrok skupin Balončkov in Sovic, izbrana za razstavo na prostem, smo se nagrajenci udeležili otvoritve v Črnomlju, dne 24. 5. 2024 v dopoldanskem času. Na razstavi nas je prijazno nagovoril župan Občine Črnomelj, gospod Andrej Kavšek. Otroci iz Vrtca Otona Župančiča Črnomelj, pa so program popestrili s petjem in recitiranjem.

Nagrajeni otroci likovnih del in mentorice našega vrtca so:

BALONČKI: GLORIJA SEVERINSKI (1. mesto v kategoriji predšolska vzgoja), VITA ČADONIČ (2. mesto v kategoriji predšolska vzgoja)

MENTORICI: PETRA MADRONIČ, BARBRA S. ČADONIČ

SOVICE: SOFIA STAREŠINIČ (3. mesto v kategoriji predšolska vzgoja) IN MATEJ ŠTEFANIČ

MENTORICI: KARMEN BRKLJE, NIKA BALKOVEC

Na literarnem področju je prvo nagrado za svoje delo prejela učenka sedmega razreda OŠ Vinica Ajda Živa Horvat.

Otroci in mentorice smo prejeli priznanja in praktične nagrade, za kar smo hvaležni.

Razstava bo na ogled še tri tedne, na Petrovem trgu v Črnomlju, zato vljudno vabljeni, da si jo ogledate.

Čestitke našim malim umetnikom!

Ponosne mentorice Petra, Barbra, Karmen in Nika.