RAČKE

VZGOJITELJICA: Monika Žalec

VZGOJITELJICA – POMOČNICA VZGOJITELJICE: Nika Balkovec

VZGOJITELJ – POMOČNIK VZGOJITELJICE: Zoran Šutej

Število otrok: 14 (homogen oddelek)

PREDNOSTNE NALOGE SKUPINE RAČKE:

 • Skrb za varnost otrok, varno igro otrok.
 • Skrb za prijetno in veselo vzdušje v skupini.
 • Otrokom biti vzgled pri dnevni rutini.
 • Otrokom ponuditi prostor in sredstva, ki jih spodbujajo h gibanju in raziskovanju.
 • Opazovanje otrok in upoštevanje njihovih telesnih in umskih sposobnosti pri načrtovanju dejavnosti.
 • Omogočiti otrokom igro na prostem in na svežem zraku.
 • Spodbuditi govor otrok.
 • Pomoč pri prvih korakih.
 • Upoštevanje in spoštovanje zasebnosti ter intimnosti otrok.
 • Navajanje na samostojnost pri hranjenju, oblačenju, obuvanju, negovanju svojega telesa in opravljanju higienskih potreb.
 • Skrb za lastno higieno (umivanje rok z milom, roke obriše in papir vrže v koš).

NOVEMBER

V mesecu novembru smo praznovali Tradicionalni slovenski zajtrk. Ob tem smo se pogovarjali o čebelah, ki nam dajejo med in se oblekli v prave čebelarje. Na deževne dni smo skozi okno opazovali dež, lepili dežne kapljice na steno in s prsti tiskali kapljice na oblak. Večkrat si z različnimi sestavljankami in plastelinom urimo fino motoriko ter vsak dan pozorno poslušamo pesmi, ki nam jih pojejo in igrajo vzgojitelji. Sončne dni meseca novembra smo izkoristili za gibanje na svežem zraku in sprehode na bližnji hrib.

JESENSKO OBARVAN OKTOBER

Mesec oktober je za nami. Preživeli smo ga jesensko, veliko smo bili zunaj na soncu, naravo in gozd pa smo si pričarali tudi v naši igralnici. Peli smo jesenske pesmi, opazovali in tipali jesenske gozdne plodove ter ustvarjali. Ugotovili smo, da se imamo v vrtcu lepo, saj imamo tukaj prijatelje s katerimi se vsak dan naučimo nekaj novega.

RAČKE V MESECU SEPTEMBRU

Račke smo se v mesecu septembru prvič srečale z vrtcem. Raziskovali smo novo igralnico, vrtec in igrače. Spoznavali smo nove prijatelje, peli, rajali in se zabavali. Hodili smo na sprehode, ustvarjali in se veliko igrali.

Veselimo se prijateljev, ki se nam letos še pridružijo ter vseh dogodivščin, ki nas čakajo.

(Skupno 2.210 obiskov, današnjih obiskov 12)
Dostopnost