TELEFONSKA ŠTEVILKA VRTCA: 07 36 47 114

Vlakci

VZGOJITELJICA: Petra Madronič

VZGOJITELJICA – POMOČNICA VZGOJITELJICE: Simona Mihelič

STAROST OTROK: 5 – 6 LET                               ŠTEVILO OTROK V SKUPINI: 23

POGOVORNA URA ZA STARŠE, BO POTEKALA ENKRAT MESEČNO: Vsako prvo sredo v mesecu, in sicer od 14.00 ure  naprej (za točen termin pogovorne ure, boste obveščeni preko oglasne deske).

VIZIJA ODDELKA: OPTIMALNI RAZVOJ (UPOŠTEVANJE RAZVOJNE STOPNJE, POTREB, USTVARJALNOST, SAMOSTOJNOST), VARNOST IN SPREJETOST V SKUPINI.

 VRTEC V NARAVI

PONEDELJEK, 13. 6. 2022 – PRVI DAN NAŠEGA BIVANJA V CŠOD LIPA ČRMOŠNJICE

Pa smo končno  dočakali VRTEC V NARAVI. V ponedeljek, 13. 6. 2022 smo se takoj po zajtrku, opremljeni s kovčki, nahrbtniki odpravili na avtobus. Šofer nas je pohecal, da če bomo v CŠOD Lipa bivali cel teden, ker smo imeli toliko prtljage.  Varno nas je pripeljal v Črmošnjice, kjer so nas pričakali učitelji Irena Brajkovič, Irena Pavlakovič in Andrej. Najprej smo se predstavili, spoznali, nato smo se razporedili po sobah. Zelo spretni smo bili pri preoblačenju posteljnine in smo nato odšli na kratek počitek. Pozorni smo bili tudi na to, da smo sobe imeli lepo pospravljene. 

Nato je sledila igra na igralih, zip line, igre z žogami, mini golf in namizni tenis. Kmalu je ura odbila poldne in prišel je čas zares okusnega kosila.  Umili smo si roke, v jedilnici sami pripravili pribor in pojedli nadvse slastno kosilo. Učitelji so nas pohvalili, da smo zelo pridni, ker smo vse pojedli. Otroci so rekli, da je bilo kosilo vrhunsko. Posladkali smo se s sladoledom in odšli na kratek počitek v svoje sobe.

V gozdu smo se z učiteljico Tejo, igrali prave gozdne detektive…

Po raziskovanju v gozdu, kjer smo nabrali suhe veje in dračje, smo zakurili ogenj in spekli sočna jabolka. Po želji smo jih lahko posuli s sladkorjem in cimetom. Pripravili smo si malico v naravi, kar je bilo za nas res posebno doživetje…

TOREK, 14. 6. 2022 – DRUGI DAN NAŠEGA BIVANJA V CŠOD LIPA ČRMOŠNJICE

Vlakci smo se zbudili v oblačen in nekoliko svež dan a je na srečo kmalu posijalo toplo sonce. Ponoči smo se zelo lepo spočili in tudi spali skoraj do sedme ure. Lepo smo se uredili, umili, počesali, poskrbeli za čiste zobke in odšli na zajtrk. Sami smo si namazali maslo in marmelado, nekateri pa smo si izbrali čokolešnik. Po zajtrku smo šli pospravit sobe in so nas učitelji zelo pohvalili, nato pa je sledila igra v igralnici…

Torkovo dopoldne smo preživeli v družbi učitelja Martina, ki nam je pripravil zanimive igre…

Nato pa smo se preizkusili na plezalni steni…

Po obilnem kosilu (cvetačna juha, golaž, polenta, solata in marmorni kolač) in počitku, smo se odpravili raziskovat DIVJI POTOK z učiteljico Tejo. Spoznali smo zgodbo o vilah, škratkih in zmaju, ki živijo ob potoku. Jih iskali in našli skriti zaklad. Našli smo tudi zlate lase prelepih vil, ki se zjutraj češejo ob potoku.

SREDA, 15. 6. 2022 – TRETJI DAN NAŠEGA BIVANJA V CŠOD LIPA ČRMOŠNJICE

Tretji dan bivanja v vrtcu v naravi, smo se zbudili ob sedmi uri. Spali smo dolgo, kajti bili smo res utrujeni od vseh aktivnosti prejšnjih dni. Po okusnem zajtrku smo pospravili sobe, odnesli posteljnino na pranje in spakirali naše stvari v kovčke. Sledilo je lokostrelstvo z učiteljem Martinom. Spoznali smo osnovne dele loka in osnove lokostrelstva…

Po lokostrelstvu smo odšli še malo na igrala in nato na kosilo. Prišel je čas, da počasi pospravimo kovčke, se poslovimo od vseh prijaznih učiteljev in tehničnega osebja ter se z avtobusom odpeljemo proti našemu vrtcu…

(Skupno 7.519 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost